Co spakować na plażę: Lista rzeczy niezbędnych

Znalazłeś idealne miejsce na wakacje i nie możesz się doczekać, aby zanurzyć się w tym piaszczystym raju. Zanim jednak tam dotrzesz, musisz spakować kilka rzeczy. Podczas wakacji na plaży najważniejsze jest, aby być przygotowanym. Poniższa lista tego, co należy spakować na plażę, pomoże Ci upewnić się, że Twoje wakacje przebiegną gładko i nie zostawisz niczego w tyle.

Stroje kąpielowe

Stroje kąpielowe to konieczność podczas wizyty na plaży, to chyba oczywiste. Ale czy nie słyszałeś historii, że ktoś zapomniał zabrać ze sobą np. kąpielówek. Dla kobiet – stroje jednoczęściowe lub bikini, mężczyźni powinni spakować kąpielówki lub plażowe spodenki. Jeśli chcesz być bardziej ostrożny, zawsze możesz dodatkowo zabrać koszulkę do pływania, a nawet piankowy strój.

Krem do opalania

Nie trzeba chyba przypominać, że podczas wizyty na plaży będziesz potrzebował kremu przeciwsłonecznego. Ale jaki poziom SPF powinieneś wybrać? Eksperci zalecają wybór filtra o poziomie SPF co najmniej 15 (najlepiej SPF 30 lub wyższy). Oprócz ochrony skóry przed szkodliwymi promieniami UV zaleca się również stosowanie filtrów przeciwsłonecznych z antyoksydantami. Pomogą one zapobiec stanom zapalnym i uszkodzeniom skóry spowodowanym przez słońce.

Ręczniki

Weź ze sobą dwa rodzaje ręczników – mały ręcznik do rąk, twarzy i duży ręcznik do ciała. Dużego ręcznika użyjesz do osuszania się po kąpieli w wodzie. Mały ręcznik wykorzystasz np. do wytarcia rąk przed jedzeniem.

Przekąski i jedzenie

A propos jedzenia – jeśli jedziesz na plażę na cały dzień, weź kilka przekąsek lub lekkich posiłków. Rzeczy takie jak kanapki, owoce i batony granola są świetnymi przedmiotami do spakowania. Większość plaż ma szeroką gamę lokali z jedzeniem do wyboru, czy to na samej plaży, czy tuż obok.

Przed wyjazdem — sprawdź, sprawdź i jeszcze raz sprawdź!

Zanim wyjedziesz na wycieczkę, sprawdź prognozę pogody, aby upewnić się, że zabrałeś ze sobą odpowiedni strój. Upewnij się, że spakowałeś wszystkie przedmioty z tej listy. Chcesz mieć przecież pewność, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby nie zakłócić swojego wypoczynku.

Autorka

Nazywam się Aneta Jankowska i lubię pisać. Od zawsze cieszyło mnie pisanie, dzięki temu się relaksowałam i rozwijałam. Uwielbiam czytać. Myślę, że dzięki temu staję się lepszą pisarką i blogerką. Ten serwis tworzę z potrzeby serca. Przy niektórych tekstach współpracowałam z innymi autorami, posiłkując się ich wiedzą i doświadczeniem. Mam nadzieję, że mój serwis przypadnie Ci do gustu. Pozdrawiam, Aneta

View all posts by Autorka →