Jaki kieliszek do jakiego alkoholu

Wybór odpowiedniego szkła do odpowiedniego alkoholu to niełatwa sprawa i należy pamiętać o kilku rzeczach. Masz z tym problem? Przeczytaj ten artykuł, a następnym razem podejmując gości na kolacji, nie popełnisz żadnego faux-pas.

Pierwsza rzecz to kwestia, jaki alkohol podajesz — czy jest to lekkie piwo, czy ciężka whisky? Różne rodzaje napojów wymagają różnych kieliszków, a rozmiar szkła powinien być brany pod uwagę. Na przykład, podczas serwowania alkoholi takich jak whisky czy brandy, zazwyczaj używa się tumblerów lub snifterów, aby skoncentrować i docenić aromaty tych napojów. To takie kieliszki, które mają czaszę w kształcie tulipana.

Jeśli serwujesz wino, istnieją kieliszki zarówno dla czerwonych (bardziej pękate), jak i białych odmian (bardziej smukłe) — te kieliszki są w różnych rozmiarach i kształtach, ale służą jednemu ważnemu celowi. Pozwalają Twoim gościom cieszyć się alkoholem w najlepszy sposób.

Do piwa należy używać kieliszków do pilznera (wysokie szklanki) lub kufli; pomogą one utrzymać pianę na wierzchu piwa, a jednocześnie pozwolą gościom delektować się jego smakiem.

Jakie kieliszki bądź szklanki do alkoholi kupić na prezent?

Kupując kieliszki na prezent, należy wziąć pod uwagę okazję i rodzaj alkoholu, który zwykle pija osoba obdarowywana. Na każdą okazję – czy to jubileusz, czy awans zawodowy, kryształowe szkło jest eleganckim i ponadczasowym wyborem. Kryształ może być używany do serwowania każdego rodzaju alkoholi mocnych lub wina, zapewniając klasyczny wygląd, który nigdy nie wyjdzie z mody.

Dla fanów whisky dostępnych jest wiele różnych stylów szklanek do whisky, od tradycyjnych tumblers do bardziej wyrafinowane szkło do degustacji. Podobnie kieliszki do brandy, koniaków czy armaniaków – jeśli szukasz prezentu, to piękne pękate kieliszki będą świetnym wyborem.

Czym mogą się wyróżniać kieliszki i szklanki do alkoholi?

Szkło, kryształ, a nawet szkło kolorowe mogą być użyte do stworzenia unikalnego wyglądu. Aby nadać każdej szklance wyjątkowy charakter, warto rozważyć jej grawerowanie. Wówczas szklanka ma osobisty wymiar.

A co można wygrawerować? Dobrym pomysłem jest na przykład data. Jeśli chcesz kupić prezent na jakąś rocznicę, wówczas szklanki z datą będą idealnym rozwiązaniem.

Autorka

Nazywam się Aneta Jankowska i lubię pisać. Od zawsze cieszyło mnie pisanie, dzięki temu się relaksowałam i rozwijałam. Uwielbiam czytać. Myślę, że dzięki temu staję się lepszą pisarką i blogerką. Ten serwis tworzę z potrzeby serca. Przy niektórych tekstach współpracowałam z innymi autorami, posiłkując się ich wiedzą i doświadczeniem. Mam nadzieję, że mój serwis przypadnie Ci do gustu. Pozdrawiam, Aneta

View all posts by Autorka →