Co to jest mikropigmentacja?

Co to jest mikropigmentacja?

Mikropigmentacja skóry daje wiele możliwości zmiany wyglądu. Dzięki natychmiastowym efektom ma wpływ na Twoje samopoczucie i sposób, w jaki się postrzegasz. Jej efektami będziesz się cieszyć przez kilka lat w zależności od wybranego zabiegu i miejsca pigmentacji.

Na czym polega mikropigmentacja?

Zabieg mikropigmentacji wybranego miejsca, na przykład głowy czy brody, polega na zaaplikowaniu pigmentu do wierzchnich warstw skóry. Przypomina to nieco tatuaż, bo przy pomocy bardzo cienkiej igły aplikuje się barwnik. Pigmenty są dobierane do rodzaju zabiegu, odcienia skóry i naturalnego koloru włosów (o ile w ogóle można stwierdzić, jaki jest albo był ten kolor).

Mikropigmentacja skóry głowy i zarostu

Jeśli twoją zmorą jest łysa głowa, zmagasz się z rzadkimi włosami, masz blizny na głowie lub na brodzie, to idealnym rozwiązaniem będzie mikropigmentacja skóry.
Mikropigmentacja skóry głowy (inaczej trychopigmentacją) to niechirurgiczna metoda walki z łysieniem i wypadaniem włosów. Ta technika z powodzeniem stosowana jest zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Sztuką jest dobieranie barwnika do koloru włosów i karnacji, a także nasycenie pigmentacji. W efekcie włosy wyglądają na naturalnie zagęszczone, a blizny są ukryte.

Dostępne zabiegi:

  • mikropigmentacja skóry głowy efekt krótko ostrzyżonych włosów/ogolonej skóry,
  • mikropigmentacja skóry głowy przy rzadkich włosach efekt optycznego zagęszczenia,
  • kamuflaż blizn na głowie powstałych wskutek przeszczepów lub innych urazów,
  • kamuflaż blizn w obrębie zarostu na twarzy,
  • mikropigmentacja brody (zagęszczanie lub odtworzenie zarostu).

Zabieg „krótko ostrzyżone/ogolone włosy” poleca się osobom, które będą systematycznie strzygły włosy i utrzymywały ich długość na całej głowie maks. do 1-2 mm (im krócej, tym lepiej). Celem całego zabiegu jest odzwierciedlenie naturalnych włosów tuż po ostrzyżeniu/ogoleniu.
Aby osiągnąć jak najlepszy efekt zwykle potrzebne są 3-4 sesje, co 1-2 tygodnie, a każda z nich trwa od 3 do 5 godzin. Dzięki rozłożeniu całego procesu na kilka sesji, efekt pojawia się stopniowo i subtelnie.

Dla osób, które mają dłuższe włosy, ale borykają się z powiększającymi się zakolami, rzadkimi włosami i miejscowymi prześwitami rekomendowany jest zabieg optycznego zagęszczenia włosów. W przypadku tego zabiegu wymagane są zazwyczaj 2 sesje w odstępach co 2 tygodnie. Stopniowo budowany jest efekt zagęszczenia włosów, jednocześnie zmniejszając puste miejsca pomiędzy Twoimi naturalnymi włosami. Mikro kropeczki stwarzają wrażenie gęstych włosów u nasady. Efekty zabiegu zauważalne są już po 1 sesji.

Inne zabiegi polegają na dopasowaniu tych technik do sytuacji pacjenta.

Autorka

Nazywam się Aneta Jankowska i lubię pisać. Od zawsze cieszyło mnie pisanie, dzięki temu się relaksowałam i rozwijałam. Uwielbiam czytać. Myślę, że dzięki temu staję się lepszą pisarką i blogerką. Ten serwis tworzę z potrzeby serca. Przy niektórych tekstach współpracowałam z innymi autorami, posiłkując się ich wiedzą i doświadczeniem. Mam nadzieję, że mój serwis przypadnie Ci do gustu. Pozdrawiam, Aneta

View all posts by Autorka →